Czym jest wampirzy lifting? Usuwanie zmarszczek osoczem

Wampirzy lifting, czyli terapia osoczem bogatopłytkowym to odkrycie medyczne ostatnich lat. Dzięki takim zabiegom możliwym staje się usunięcie zmarszczek za pomocą krwi pacjenta. W ten sposób zapobiega się wystąpieniu skutków ubocznych i jakichkolwiek powikłań.

Na czym polega zabieg?

Ten w pełni regeneracyjny zabieg polega na wstrzyknięciu pacjentce osocza bogatopłytkowego, jaki uzyskiwany jest z jej własnej krwi. To właśnie osocze jest bogate w komórki i peptydy (płytkowe czynniki wzrostu), które z kolei pobudzają tkanki skóry do naturalnej odbudowy. Zabieg trwa około 60 minut. Na początku lekarz pobiera od pacjentki próbkę krwi, która zostaje odwirowana w specjalnej wirówce. Ta czynność pozwala oddzielić czerwone krwinki od osocza. Do osocza dodawany jest następnie specjalny odczynnik pobudzający. Tak sporządzony preparat wstrzykiwany jest w daną partię skóry (najczęściej twarzy) przy pomocy mezoterapii bądź wolumetrii.

Dla kogo wampirzy lifting?

Usuwanie zmarszczek osoczem jest zabiegiem idealnym dla osób, które chcą pozbyć się zmarszczek, przy wykorzystaniu naturalnego środka. Śmiało można powiedzieć, że jest to doskonała alternatywa dla operacji plastycznych z użyciem skalpela. Wampirzy lifting nie wywołuje efektu maski, skóra jest w pełni naturalna.

To również zabieg przeznaczony dla alergików, którzy nie mogą korzystać z inwazyjnych zabiegów kosmetycznych, w jakich stosuje się chemiczne preparaty. Osocze jest w pełni naturalne, biologiczne obojętne więc nie niesie ryzyka wystąpienia uczuleń.

Co ciekawe, wampirzy lifting wykonuje się w celu usunięcia zmarszczek z twarzy, ale również szyi, dekoltu i rąk. Coraz częściej stosuje się go w walce z łysieniem.

Usuwanie zmarszczek osoczem – efekty

Skóra pozostaje gładka, napięta, odżywiona, poprawia się również jej ukrwienie. Po wygojeniu się mikro ranek, efekt jest widoczny niemalże natychmiast i utrzymuje się średnio przez rok. Po tym czasie zabieg można wykonać ponownie. Najlepsze efekty widoczne są po wykonaniu całej serii zabiegów – 2-4 ostrzykiwań w regularnych odstępach czasu.

Przeciwwskazania

Chociaż przy wykonywaniu wampirzego liftingu wykorzystuje się naturalne osocze bogatopłytkowe, pozyskiwane z krwi pacjenta, to nie może go stosować każdy. Przeciwwskazaniem jest ciąża oraz okres karmienia piersią. Zabieg nie zostanie też wykonany u pacjentów z chorobami nowotworowymi i chorobami krwi. Przeciwwskazaniem jest również przyjmowanie niektórych rodzajów leków, na przykład antykoagulantów.

Moda na „vampire face lift”, czyli wampirzy lifting nastała już kilka lat temu. Pierwszymi pacjentkami były amerykańskie gwiazdy wielkiego ekranu, które w ten sposób zaczęły radzić sobie z likwidowaniem procesów starzenia się skóry. Promocją zabiegów z osoczem bogatopłytkowym były zdjęcia gwiazd robione zaraz po wstrzyknięciu preparatu. Te były umieszczane w sieci, najczęściej na prywatnych profilach znanych pacjentów. Właśnie w ten sposób wampirzy lifting reklamowała Kim Kardashian, Bar Rafaeli czy Angelina Jolie.

Jeśli mamy powyższe przeciwwskazania, to możemy zdecydować się na tradycyjne metody – np. krem przeciwzmarszczkowy Richevon.

One Response to Czym jest wampirzy lifting? Usuwanie zmarszczek osoczem

  1. Abiga napisał(a):

    Nie jestem do tego przekonana, czy istnieją jakieś inne sposoby na zmarszczki?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *