Jak działa osocze na zmarszczki?

Wampirzy lifting, czyli zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego to doskonała alternatywa dla inwazyjnych operacji plastycznych. Jego efektem jest gładka, pozbawiona zmarszczek skóra. Zabiegi osoczem wykonywane są dzisiaj w najlepszych gabinetach dermatologicznych oraz klinikach medycyny estetycznej. Warto poznać szczegóły dotyczącego tego zabiegu, tym bardziej, jeśli na Twojej twarzy widoczne są już pierwsze ślady procesu starzenia się skóry.

Czym jest osocze bogatopłytkowe?

To koncentrat, generowany z krwi pacjenta. W pierwszym etapie zabiegu, od pacjenta zostaje pobrana próbka krwi. Jest ona następnie poddawana wirowaniu, by czerwone krwinki zostały oddzielone od osocza.

Samo osocze bogate jest w czynniki wzrostu (Platelet Rich Plasma), które pobudzają komórki skóry do naturalnej regeneracji i pozwalają na powstawanie zupełnie nowych tkanek. Medycy potwierdzają, że najlepszy wpływ na skórę pacjentów mają izometry, które zawarte są w osoczu: PDGF, TGF, VEGF oraz EGF. Uzyskiwany koncentrat zawiera też sporą dawkę białka, które wykorzystywane jest w procesie tworzenia nowych komórek skórnych.

Osocze na zmarszczki – działanie

Przede wszystkim, wykorzystuje się osocze na zmarszczki. Wstrzyknięcie za pomocą mezoterapii czy wolumetrii naturalnego osocza z krwi pacjenta daje natychmiastowe efekty. Następuje samoistna regeneracja tkanek, fibroblasty pobudzane są do produkcji kolagenu, swój początek ma proces budowy nowych naczyń krwionośnych, aktywują się też komórki macierzyste.

Dzięki temu skóra staje się wyraźnie odżywiona, wygładzona i napięta. Zmarszczki stają się niewidoczne, po wiotkości nie ma śladu. Kosmetolodzy uznają, że wampirzy lifting przynosi najlepsze efekty w przypadku delikatnych bruzd, blizn i tzw. kurzych łapek wokół oczu. Zabiegi dedykowane są pacjentom, których skóra nie jest wystarczająco gęsta, jest za to przesuszona, ziemista, o różnorodnym kolorycie. Osocze bogatopłytkowe niweluje też blizny potrądzikowe i radzi sobie z męskim łysieniem.

Czy wampirzy lifting jest bezpieczny?

Zabiegi z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego są w pełni bezpieczne. Jest to naturalny preparat, pozyskiwany z krwi pacjenta. Nie może być mowy o żadnych powikłaniach czy niekorzystnych skutkach ubocznych. Jeśli tylko zabieg zostanie wykonany w renomowanym gabinecie, nie może być też mowy o nieprawidłowościach. Zarówno pobranie krwi, wirowanie, jak i wstrzykiwanie odbywa się przy restrykcyjnych zasadach utrzymywania higieny i sterylności. Nie ma powiązania, by zabiegi z osoczem wiązały się w jakikolwiek sposób z powstawaniem infekcji czy zakażeń bakteryjnych oraz wirusowych (w tym wirusowe zapalenie wątroby czy HIV).

Medycy rekomendują wampirzy lifting alergikom, którzy nie mogą korzystać z pielęgnacji skóry z wykorzystaniem chemicznych preparatów.
To również odpowiedni zabieg dla osób, które chcą walczyć ze zmarszczkami, ale boją się inwazyjnych operacji przy użyciu skalpela i nie chcą uzyskać efektu maski.

Czy istnieją przeciwwskazania do wykonywania zabiegu?

Zabieg z osoczem bogatopłytkowym nie może zostać wykonany u kobiet ciężarnych i karmiących piersią. Przeciwwskazaniem są też choroby skórne, stany zapalne, infekcje, choroby nowotworowe oraz choroby krwi. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej zajrzyj na poradnikzdrowie.pl

Jeśli nie możesz zdecydować się na wampirzy lifting (np. z powodu powyższych przeciwwskazań), to warto rozważyć wtedy tradycyjne metody – np. krem przeciwzmarszczkowy Richevon.

Komentarze

  1. Ineza says:

    Fuuuuuuuuuj. Są jakieś inne sposoby na zmarszczki?

Zostaw wiadomość

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *