Jak powstają zmarszczki mimiczne przy ustach?

Okolica naszych ust jest miejscem na twarzy nieustannie eksploatowanym – w czasie mówienia, jedzenia, a nawet mycia zębów, palenia papierosów czy uśmiechu. Dlatego pojawianie się zmarszczek o charakterze mimicznym, w tej części naszej twarzy jest bardzo powszechne. Jeśli zauważyłaś u siebie nierówności i zagłębienia właśnie tutaj zastanów się nad swoimi nawykami i przyczynami ich pojawienia się i oczywiście jak najszybciej rozpocznij walkę z nimi i skutecznie je usuń. Aby Twoja batalia była skuteczna dobrze jest poznać powód pojawienia się zmarszczek właśnie w tym miejscu, zły nawyk najlepiej zmienić aby skutecznie sobie pomóc.

Najpowszechniejsza przyczyna pojawiania się zmarszczek mimiczny wokół ust

Zmarszczki mimiczne przy ustach najczęściej są wynikiem palenia papierosów. Ten szkodliwy nałóg powoduje silne zatrucie naszego organizmu, niedotlenienie narządów jak również skóry, zmianę jej kolorytu, może prowadzić do groźnych zagrażających życiu chorób, przyspieszać procesy starzenia się skóry, oraz spowodować wystąpienie zmarszczek palacza, bo tak zwykło się je nazywać te wokół ust. Są to promieniste linie, które u palaczy pojawiają się jako skutek ułożenia ust w momencie gdy trzymają w nich papieros, wykonują wówczas charakterystyczny dzióbek, silnie marszcząc tę część ciała.

Kwestia ich utrwalenia się, a nawet samego pojawienia jest bardzo indywidualna. U niektórych osób palących papierosy pojawiają się stosunkowo późno, u innych już po kilku latach od rozpoczęcia się nałogu. Wiele zależy od rodzaju naszej skóry i naszej genetycznej podatności na zmarszczki. Jednak z pewnością zmarszczki palacza nie wyglądają zbyt dobrze i jeśli możemy warto zrobić co w naszej mocy aby ich uniknąć.

Jak pozbyć się zmarszczek palacza?

Podstawowym zadaniem dla osoby, która chce usunąć promieniste zmarszczki wokół ust będzie rzucenie palenia. Trudno mówić o skutecznym leczeniu zmarszczek, wygładzaniu skóry, jeśli nałóg pozostanie w identycznej formie jak dotąd i nadal będziemy wiele razy dziennie wykonywać „dzióbek”.

Gdy już skończymy z nałogiem konieczne jest znalezienie najlepszej dla siebie metody na pozbycie się zmarszczek mimicznych. Podobnie jak w innych lokalizacjach twarzy, tak i tutaj sprawdzą się zarówno domowe sposoby, kremy jak i rozwiązania z gabinetów kosmetycznych i medycyny estetycznej. Wybór najlepszej metody należy do nas, a jeśli chcemy podjąć próby zabiegowe warto dokładnie omówić tę kwestię ze specjalistą.

Gdy uda nam się wygładzić zmarszczki mimiczne przy ustach spowodowane nałogiem palenia papierosów, i dotrzymamy postanowienia – nie wrócimy do niego to powtórne wystąpienie tych samych zmarszczek nie powinno już stanowić dla nas kłopotu. Znając dokładnie czynnik przyczynowy wystąpienia zmarszczek mimicznych zyskujemy większe możliwości w skutecznym ich pozbyciu się, gdyż możemy najpierw zlikwidować szkodliwy nawyk.
Więcej na temat zmarszczek palacza znajdziesz na jejswiat.pl