Jak powstają zmarszczki mimiczne przy ustach?

Okolica naszych ust jest miejscem na twarzy nieustannie eksploatowanym – w czasie mówienia, jedzenia, a nawet mycia zębów, palenia papierosów czy uśmiechu. Dlatego pojawianie się zmarszczek o charakterze mimicznym, w tej części naszej twarzy jest bardzo powszechne. Jeśli zauważyłaś u siebie nierówności i zagłębienia właśnie tutaj zastanów się nad swoimi nawykami i przyczynami ich pojawienia się i oczywiście jak najszybciej rozpocznij walkę z nimi i skutecznie je usuń. Aby Twoja batalia była skuteczna dobrze jest poznać powód pojawienia się zmarszczek właśnie w tym miejscu, zły nawyk najlepiej zmienić aby skutecznie sobie pomóc.

Najpowszechniejsza przyczyna pojawiania się zmarszczek mimicznych wokół ust

Zmarszczki mimiczne przy ustach najczęściej są wynikiem palenia papierosów. Ten szkodliwy nałóg powoduje silne zatrucie naszego organizmu, niedotlenienie narządów jak również skóry, zmianę jej kolorytu, może prowadzić do groźnych zagrażających życiu chorób, przyspieszać procesy starzenia się skóry, oraz spowodować wystąpienie zmarszczek palacza, bo tak zwykło się je nazywać te wokół ust. Są to promieniste linie, które u palaczy pojawiają się jako skutek ułożenia ust w momencie gdy trzymają w nich papieros, wykonują wówczas charakterystyczny dzióbek, silnie marszcząc tę część ciała.

Kwestia ich utrwalenia się, a nawet samego pojawienia jest bardzo indywidualna. U niektórych osób palących papierosy pojawiają się stosunkowo późno, u innych już po kilku latach od rozpoczęcia się nałogu. Wiele zależy od rodzaju naszej skóry i naszej genetycznej podatności na zmarszczki. Jednak z pewnością zmarszczki palacza nie wyglądają zbyt dobrze i jeśli możemy warto zrobić co w naszej mocy aby ich uniknąć.

Jak pozbyć się zmarszczek palacza?

Podstawowym zadaniem dla osoby, która chce usunąć promieniste zmarszczki wokół ust będzie rzucenie palenia. Trudno mówić o skutecznym leczeniu zmarszczek, wygładzaniu skóry, jeśli nałóg pozostanie w identycznej formie jak dotąd i nadal będziemy wiele razy dziennie wykonywać „dzióbek”.

Gdy już skończymy z nałogiem konieczne jest znalezienie najlepszej dla siebie metody na pozbycie się zmarszczek mimicznych. Podobnie jak w innych lokalizacjach twarzy, tak i tutaj sprawdzą się zarówno domowe sposoby, kremy (np. Richevon) jak i rozwiązania z gabinetów kosmetycznych i medycyny estetycznej. Wybór najlepszej metody należy do nas, a jeśli chcemy podjąć próby zabiegowe warto dokładnie omówić tę kwestię ze specjalistą.

Gdy uda nam się wygładzić zmarszczki mimiczne przy ustach spowodowane nałogiem palenia papierosów, i dotrzymamy postanowienia – nie wrócimy do niego to powtórne wystąpienie tych samych zmarszczek nie powinno już stanowić dla nas kłopotu. Znając dokładnie czynnik przyczynowy wystąpienia zmarszczek mimicznych zyskujemy większe możliwości w skutecznym ich pozbyciu się, gdyż możemy najpierw zlikwidować szkodliwy nawyk.
Więcej na temat zmarszczek palacza znajdziesz na jejswiat.pl

Komentarze

 1. Sara says:

  Kurczę, ale jak rzucić palenie? Ma ktoś jakieś sposoby? Bo mi nie pomagają tabletki.

  1. Sath says:

   A próbowałaś innych sposobów? Plastrów, papierosów elektronicznych?

 2. kula says:

  Cera palacza to nie tylko ma zmarchy…
  cera żółta, jakaś taka
  niewyraźna

 3. Danuta says:

  A jakie zabiegi byście polecili?
  Na zmaszczki na cvzole na przyklad? mam 49 lat.

 4. Urszula says:

  A słuyszałam o czymś takim jak face fitness. 😀 moze to jest spoko 😀
  ale richevon jest całkiem dobry. Może nie działa od razu, ale po paru tygodniach napina skórę i spłyca zmarszczki.

 5. new_york says:

  Mimiczne wokół ust to też jest kwestia wyrazistej mimiki…
  No coż, czasami to nie wygląda jakoś źle…
  Można na przykład na zabieg kwasem hialuronowym iść i problem z głowy…

 6. truskawka says:

  Czyli wychodzi na to, że nie da się uniknąć takich zmarszczek 🙂
  No trudno, zostaje nam tylko zapobiegać!

Zostaw wiadomość

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *