Metody,  Usuwanie

Jak wygląda usuwanie zmarszczek wokół ust za pomocą krwi?

Skóra wokół ust powinna być odpowiednio pielęgnowana jeszcze zanim pojawią się na niej pierwsze zmarszczki (np. poprzez stosowanie kremu przeciwzmarszczkowego Richevon). Profilaktyka skierowana jest do każdego, szczególnie do osób, których skóra jest wrażliwa, cienka i narażona na działanie niekorzystnych czynników zewnętrznych. Bruzdy, jakie występują w kącikach ust, w linii nosowo wargowej czy pionowo nad górną wargą to pierwsze, jakie w ogóle stają się widoczne na twarzy. Niestety, nie wpływają dobrze na atrakcyjność zewnętrzną i negatywnie zmieniają wygląd.

Zmarszczki, które powstają w kącikach ust to tzw. bruzdy marionetki. Sprawiają, że wargi opadają do dołu, przez co twarz staje się smutna. Zmarszczki nad górną wargą, czyli zmarszczki palacza nadają z kolei grymas niezadowolenia, złości. Podobnie niekorzystnie wyglądają bruzdy nosowo wargowe.

Na szczęście istnieją skuteczne metody, dzięki którym skóra twarzy może odzyskać zdrowy i młody wygląd. Zmarszczki zostają całkowicie wygładzone, a skóra staje się odpowiednio napięta. Jednym ze skutecznych sposobów jest wampirzy lifting, czyli wstrzykiwanie w zmienione miejsce osocza bogatopłytkowego.

Na czym polega zabieg?

Osocze bogatopłytkowe to naturalny preparat regenerujący, który otrzymuje się z krwi pacjenta. W pierwszym etapie zabiegu pobiera się krew w ilości 10-25 ml. Następnie odwirowuje się ją w specjalnym urządzeniu. Dzięki temu oddziela się osocze bogatopłytkowe od czerwonych krwinek.

Preparat wstrzykuje się w miejsce, które ma być poddane leczeniu. Ostrzyknięcia następują gęsto, jedno przy drugim. Pacjenci o niskim progu bólu mogą skorzystać przed zabiegiem ze znieczulenia miejscowego w postaci kremu.

Efekty

Wampirzy lifting można wykonywać praktycznie na każdej powierzchni skóry. Dermatolodzy najczęściej zalegają ten zabieg w celu odbudowy tkanek skóry szyi, dekoltu i twarzy.

Zaraz po zabiegu skóra jest wyraźnie zaczerwieniona, może pojawić się obrzęk. To czasowy efekt uboczny, niewpływający na rezultaty terapii. Obrzęki pojawiają się najczęściej tam, gdzie skóra jest delikatna – na przykład w okolicach oczu czy kiedy następuje usuwanie zmarszczek wokół ust.

Ostateczne efekty zabiegu widoczne są po kilku tygodniach. Skóra staje się bardziej gęsta i napięta, zmarszczki zostają wygładzone.

Najlepsze efekty uzyskuje się, kiedy wampirzy lifting realizowany jest w seriach. Optymalnie jest wykonać go 3-5 razy, w miesięcznych odstępach. Warto przy tym zaznaczyć, że tylko wykwalifikowany specjalista może zalecić idealną kurację, patrząc na indywidualne preferencje i potrzeby pacjenta.

Usuwanie zmarszczek wokół ust – przeciwwskazania

Zmarszczki wokół ust nie mogą być usuwane przy pomocy zabiegu, jakim jest wampirzy lifting u osób, które mają aktywną opryszczkę. Przeciwwskazaniem są również choroby skóry.

Z zabiegu tego rodzaju nie mogą korzystać kobiety w ciąży, karmiące piersią i przechodzące menstruację. Wampirzy lifting nie zostanie też wykonany u pacjentów z chorobami krzepliwości krwi (szczególnie, jeśli biorą leki rozrzedzające krew), małopłytkowością, chorobami onkologicznymi, stanami zapalnymi i różnego rodzaju infekcjami.

Bibliografia

1. Sadick N.S., Trelles M.A., Nonablative winkle treatment of the face and neck using a combined diode laser and radiofrequency technology, 2005
2. Malinowska P., Kujałowicz K., Analysis of a Market Offer of Anti-Wrinkle Cosmetics Intended for Mature Skin Care,

Oceń wpis

5 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *